Nevíte si s něčím rady? Zde najdete ty nejčastější otázky a odpovědi.

Obecné

Co je Korunka klub?

Korunka klub je věrnostní program loterie Korunka, který sázejícím nabízí spoustu výhod. Členové Korunka klubu můžou sázet loterii Korunka online nebo na pobočkách, získávají odměny za každý vsazený tiket a účastní se soutěží o atraktivní ceny. Jako člen Korunka klubu získáte členskou kartu, kterou se budete prokazovat při sázení na pobočkách.

Registrace

Kdo se může do Korunka klubu a pro online sázení registrovat?

Každý, komu je alespoň 18 let a má bydliště na území České republiky.

Můžu sázet Korunku online i bez registrace?

Sázet online smějí jen registrovaní členové Korunka klubu. Pokud se nechcete registrovat, můžete sázet loterii Korunka bez registrace (anonymně) na pobočkách Tipsportu a Chance.

Proč je pro registraci potřeba tolik údajů?

Požadujeme jen zákonem určené údaje. Všechno stanovuje zákon č. 186/2016 Sb. o hazardních hrách. Bez vyplnění všech údajů vás nemůžeme zaregistrovat.

Jakou adresu mám v registraci uvést? Trvalé bydliště nebo tu, kde zrovna bydlím?

Při registraci zadejte tu adresu, kterou máte oficiálně nahlášenou na úřadech. Může přitom jít jak o adresu trvalého bydliště, tak o adresu přechodného bydliště. V každém případě musí být na území České republiky. Správnost adresy kontrolujeme během registrace v centrálním registru obyvatel.

Co mám dělat, když jsem při registraci omylem zadal některé nesprávné údaje?

Správnost adresy kontrolujeme během registrace v centrálním registru obyvatel. Kontaktní email a telefon pečlivě zkontrolujte, protože na ně chodí důležité informace a údaje potřebné k úspěšnému dokončení registrace. V případě chybného zadání volejte na infolinku 233 090 890, kde vám operátoři pomůžou s opravou nebo změnou zadaných údajů.

Je možné registraci v Korunka klubu zrušit?

Svou registraci v Korunka klubu můžete kdykoliv písemně zrušit.

Co když budu mít na svém online účtu peníze a budu chtít zrušit registraci?

Pokud zrušíte svou registraci v Korunka klubu, zůstatek vašeho uživatelského konta vám bude vrátíme na ověřený platební prostředek do 7 dnů od zrušení registrace.

Ověření totožnosti

Proč potřebujete kopii občanského průkazu?

Občanský průkaz je doklad, na jehož základě můžeme ověřit totožnost sázejícího. Pouze získáním kopie občanského průkazu, nebo jeho kontrolou na pobočkách Tipsportu/Chance, budeme schopni vyhovět aktuálně platnému nařízení MF ČR.

Jaké údaje z občanského průkazu potřebujete?

Abychom mohli správně ověřit totožnost, musíme znát číslo dokladu, jméno a příjmení, trvalé bydliště, rodné číslo a datum a místo narození.

Co když nechci poskytnout kopii občanského průkazu?

Abyste mohli hrát číselnou loterii Korunka online, budeme od vás potřebovat doklad, na jehož základě ověříme vaši totožnost. Pokud nemáte k dispozici občanský průkaz, můžete zaslat kopii platného řidičského průkazu nebo cestovního pasu. U cizích státních příslušníků pak kopii platného povolení k pobytu. Nebo se můžete zastavit na nejbližší pobočce Tipsportu nebo Chance a předložit doklad obsluze, která totožnost ověří.

Můžu předložit i jiný doklad, než občanský průkaz?

Podle nařízení MF ČR je možné ověřovat totožnost sázejícího také na základě zaslání kopie platného řidičského průkazu nebo cestovního pasu, v případě cizích státních příslušníků pak na základě platného povolení k pobytu.

Jak dodám kopii dokladu totožnosti?

Můžete ji nahrát po přihlášení ke svému Korunka kontu v sekci Moje konto. Kopii máte možnost poslat také emailem na info@korunka.eu. Nebo se můžete zastavit na nejbližší pobočce Tipsportu nebo Chance a předložit doklad obsluze, která totožnost ověří.

Nemůže dojít ke zneužití zaslaného dokladu?

Při shromažďování a zpracovávání osobních údajů sázejících jsme povinni dodržovat obecné závazné právní předpisy, zejména nařízení EU 2016/679 (GDPR).

Odměny a bonusy

Co je to VSTUPNÍ BONUS a jak jej získám?

Vstupní bonus je odměna za registraci do Korunka klubu, kterou máme pro každého nově registrovaného člena. Jak svůj vstupní bonus získáte, najdete na stránkách Korunka klubu.

Jakou získám odměnu za vsazený tiket?

Jako člen Korunka klubu dostanete za tikety vsazené online nebo (po přihlášení) na pobočce odměnu v podobě káček, což je věrnostní měna Korunka klubu. Káčky můžete místo peněz zaplatit za své tikety. Zároveň dostáváte herní body, tzv. Korunka body, pro účast v soutěžích Korunky. Podrobnější informace získáte u obsluhy poboček nebo na www.korunka.eu v na stránkách Odměny za věrnost.

Sázky a tikety

Do kdy můžu sázet na odpolední a večerní slosování?

Slosování loterie Korunka probíhá každý hrací den po ukončení příjmu sázek na dané slosování. Příjem sázek pro odpolední slosování končí ve 14:00 a v 18:00 pro večerní slosování.

Jaké budu mít potvrzení o sázce, pokud vsadím online?

Jestliže budete sázet loterii Korunka online, budou veškeré informace o provedených sázkách i o vašich výhrách přímo ve vašem uživatelském kontu (po přihlášení na www.korunka.eu v „Moje konto / Vsazené tikety“).

Mohu své online tikety měnit nebo zrušit?

Tikety vsazené prostřednictvím internetu je možné zrušit, a to do 15 minut od jejich vsazení nebo do ukončení příjmu sázek na slosování, podle toho, co nastane dříve.

Kdy dostanu svou výhru, pokud vsadím online?

Všechny tikety vsazené online vyhodnocujeme okamžitě po skončení slosování a výhry připíšeme ihned po vyhodnocení tahu. Svou výhru tak obdržíte během několika minut.

Je možné sázet Korunku za hotové?

Loterii Korunka můžete sázet nejen online, ale také za hotovost na pobočkách Tipsportu a Chance. Hradit sázky v hotovosti přitom mohou jak členové Korunka klubu, tak anonymní sázející. Při sázení za hotovost jsou výhry vypláceny po předložení výherního tiketu a v souladu s Herním plánem loterie Korunka.

Vklady a výběry

Co znamená výraz „platební prostředek“?

Platební prostředek je bankovní účet nebo platební karta. Je potřeba pro vklady na uživatelské konto a výběry z něj. Můžete si přitom zaregistrovat jeden bankovní účet a dvě platební karty.

Nemohou být poskytnuté informace o platební kartě či bankovním účtu zneužité?

Informace o platební kartě nebo bankovním účtu jsou součástí vašeho uživatelského konta, které je chráněno heslem. Při převodu peněz prostřednictvím karty musíte vždycky zadat tzv. CVV kód (na zadní straně karty) a někdy i ověřovací kód zasílaný bankou na vaše telefonní číslo. Totéž platí také při převodu peněz z vašeho bankovního účtu. Jde tedy o informace, které znáte pouze vy.

Můžu vkládat a vybírat peníze na pobočkách?

Ano, vkládat a vybírat peníze můžete také na pobočkách Tipsportu a Chance, ale s omezením: maximální vklad a maximální výběr za 24 hodin je limitován částkou 5 000 Kč. Toto omezení je dáno zákonem. U vkladů a výběrů pomocí bankovního účtu a platební karty žádné omezení není.